Grad Donja Stubica

Prebacite se na desktop verziju

Stubički borci nastupili u varaždinskoj Areni

Savate VarazdinU organizaciji Fight cluba Kovačić iz Varaždina održane su 19. travnja eliminacije za finale Prvenstva Hrvatske u combat savateu u varaždinskoj Areni. Iz Savate kluba Stubica nastupilo je četvero natjecatelja. U seniorskoj konkurenciji u kategoriji do 70 kg Valentino Blažinić izgubio je na bodove od Roka Pintarića iz Omege Varaždin. U teškoj kategoriji u juniorskoj konkurenciji, Matija Blažinić izgubio je također na bodove od Tomislava Zebe iz Savate kluba Kraljevec iz Sesvetskog Kraljevca. U seniorskoj konkurenciji, Luka Lešković pobijedio je Marka Brkanovića iz Titan Gyma iz Zagreba u kategoriji do 65kg. Tom pobjedom ušao je u polufinale u kojima je izgubio od Stipana Prtenjače iz BK Sesveta. Obzirom da su trojica u kategoriji, Lešković će se boriti za seniorskog prvaka Hrvatske sa Prtenjačom 11.5. u Knegincu. Prtenječa je inače prvak Hrvatske u boksu i juniorski europski prvak u savateu. U kategoriji do 85kg Marko Gospočić pobijedio je prekidom u drugoj rundi MMA borca iz Tekić Gyma. Marko se tom pobjedom kvalificirao u finale u kojima će boksati protiv K-1 prvaka Ante Lulića iz splitskog Pit Bulla. U kategoriji do 75kg, naš Miroslav Tustić radit će finale protiv Gorana Borovića, našeg najboljeg borca u savateu, dvostrukog svjetskog i europskog savate prvaka i K-1 šampiona. Važno je napomenuti da je Stubica bila jedini klub od četiri savate kluba iz Zagorja koji je nastupio na ovom natjecanju gdje je dozvoljen puni kontakt i nokaut.